У російсько-українській війні прилади нічного бачення (ПНБ) стали однією з найбільш популярних технологій, особливо серед піхоти та диверсійних груп. Багатьох військових виявляють саме через їх високу видимість у інфрачервоному спектрі.
Залишатися непомітним — одна з основних задач на фронті. І для ефективного виконання бойових задач, і для збереження власного життя. Зробити це в реаліях сьогодення непросто, але можливо. Одне з таких рішень — NIR-просочення.
Принцип дії NIR-просочення
NIR-просочення (Near InfraRed) — це спеціальна обробка тканин, яка зменшує їхню видимість у приладах нічного бачення (ПНБ). Завдяки цій технології військовий одяг та спорядження стають менш помітними в інфрачервоному спектрі, що підвищує ефективність маскування та знижує ризик виявлення противником у темний час доби.
Прилад нічного бачення уловлює та акумулює світло, підсилює його за допомогою спеціального перетворювача і відтворює монохромне зображення. Простіше кажучи, робить тебе «видимим» навіть у темряві. Звичайні тканини здебільшого відбивають випромінювання, роблячи бійця помітним у ПНБ. NIR-просочення змінює відбивні властивості матеріалу: вироби поглинають частину світла, а не відбивають його, тому кількість частинок, що може «виявити» ПНБ, суттєво менша.
Усі наші вироби з Cordura мають NIR-просочення: бронежилети, плитоноски, модулі бронекостюма, бронековдра тощо. Використання одягу та спорядження з NIR-просоченням є важливим елементом сучасного військового маскування, що сприяє підвищенню безпеки та ефективності виконання бойових завдань.
Чи потребує спорядження з NIR спеціального догляду?
Якогось спеціального догляду таке спорядження не потребує. Утім маємо кілька рекомендацій:
- Уникати агресивних мийних засобів. Не використовуй відбілювачі, агресивні порошки та засоби з фосфатами. Вони можуть змінити відбивні властивості тканини.
- Прати при низьких температурах. Висока температура може зруйнувати NIR-просочення. Оптимально — холодна або тепла вода (до 30°C).
- Уникати машинного сушіння. Високі температури під час сушіння можуть пошкодити NIR-просочення, тому краще залишити виріб висохнути самостійно при кімнатній температурі або в тіні.
Загалом під час очищення свого спорядження не докладай надмірних зусиль: відтирай забруднення з поверхні обережними круговими рухами. Дотримання цих правил допоможе продовжити термін служби амуніції та зберегти її ефективність у бойових умовах.