Як ключовий компонент спорядження сучасного бійця бронежилет забезпечує комплексний захист тулуба, а отже життєво важливих органів.
На сьогодні ринок бронезахисту пропонує безліч варіантів броніків під різні задачі: зовнішнього та прихованого носіння, полегшені, тактичні, модульні, чоловічі та жіночі, із різними класами захисту тощо. І для того, аби бронежилет виконував свою основну функцію — захищав тебе! — і водночас сприяв ефективній роботі, а не обмежував твої рухи, його необхідно правильно підібрати під свої потреби.
Принцип дії бронежилета
Згідно зі статистикою, більшість уражень на полі бою військовослужбовці отримують через влучання уламків — гранат, мін, артилерійських снарядів, інших вибухових пристроїв, арматури тощо. Бронежилет, закриваючи більшу частину тулуба, як раз і захищає від ушкоджень завдяки наявності в ньому балістичного пакету з НВМПЕ або кевларового.
Мʼякий балістичний захист поглинає енергію уражального елемента, затримуючи його. Що більша площа МБЗ у броніку, то більше ділянок тіла захищено. Втім важливо розуміти, що МБЗ має невисокий рівень захисту (1-й або 2-й за ДСТУ, і відповідно V50 500 м/с або V50 603,6 м/с за STANAG), тож його основна задача — вберегти саме від уламків. Якщо ж тобі потрібен захист від куль, то лише балістичного пакета буде недостатньо — необхідно доукомплектувати бронежилет плитами.
Фактори вибору бронежилетів
Обирати бронежилет потрібно з урахуванням декількох основних факторів — його призначення, або твого роду занять. Іншими словами, клас захисту, розмір та колір.
Призначення
Попри те, що мета бронежилета залишається незмінною (захист органів тіла), його все ж необхідно обирати з урахуванням твоїх задач. Адже умови, в яких будуть працювати приватний охоронець та військовослужбовець можуть суттєво відрізнятися. У першому випадку буде достатньо мінімалістичного бронежилета із мʼякими балістичними панелями, тоді як бійцям необхідний виріб, який можна доукомплектувати бронеплитами та різним тактичними спорядження — для цього на військових бронежилетах наявна MOLLE-панель.
Клас захисту Броня, як і одяг, має бути підібрана індивідуально, адже всі люди різні. Обираючи бронежилет, зверніть увагу на таблицю розмірів: виміряйте свій обхват грудей і талії, звіртеся з табличкою та підберіть свій розмір. Аналогічно під вашу статуру має бути вибрана і бронеплита. І тут питання не лише комфорту, а й безпеки перш за все: замала плита не матиме необхідно площі захисту відносно вашого тіла, а отже, залишаться «прогалини» вразливі для ураження; водночас завелика плита — це зайве обтяження, а також обмеження рухливості. Ми виготовляємо плити у розмірах від XS до XL, аби забезпечити оптимальний захист для людей різної статури. Колір Колір бронежилета також необхідно обирати з огляду на вашу діяльність: якщо військовослужбовцю необхідні камуфляжні патерни (мультикам, піксель), аби залишатися максимально «невидимим» для ворога, то, наприклад, журналісту або волонтеру навпаки потрібне спорядження помітного синього кольору, що дозволить здалеку відрізнити їх від бійців. Отже, якщо ти плануєш купувати бронежилет, як і при виборі будь-якого іншого спорядження, завжди спирайся на свої індивідуальні потреби. Перш за все, необхідно визначити, в яких умовах ти його використовуватимеш: якщо ти працюєш у цивільному секторі, то можна звернути увагу на бронежилети прихованого носіння; якщо ж плануєш їхати на передову, то слід обирати серед військових бронежилетів. І аналогічно обирай клас захисту. Скажімо, для роботи на блокпосту, для волонтерських або гуманітарних місій (тобто коли немає загрози ближнього бою або прямого влучання), буде достатньо 2-го рівня, однак на фронті переважно необхідний 4-й клас захисту і вище.
Найважливіша характеристика будь-якої броні — її клас захисту, що визначається у сертифікованій лабораторії відповідно до стандартів якості, таких як Державний стандарт України (ДСТУ). Бронежилети без кишень під жорсткі плити мають 1-й або 2-й рівень за ДСТУ, і забезпечують захист від пістолетних набоїв та уламків. Рівень військового бронежилета залежатиме від обраної бронеплити — це може бути 3-й, 4-й або 6-й клас захисту. Відповідно, таке спорядження вже забезпечуватиме захист від куль з більшою пробивною здатністю. Для випробувань за ДСТУ використовують набої, найбільш розповсюджені у російсько-українській війні, тож нашим захисникам варто орієнтуватися на класифікацію саме за цим стандартом.
Розмір
Вибір бронежилета
Незалежно від умов використання, бронежилет повинен бути твого розміру, тобто підібраний під твої параметри. Лише в такому випадку він забезпечить тобі належний захист!
У нас представлені бронежилети різних форматів, кольорів та розмірів, тож ти зможеш обрати саме той, що підходить для твоїх задач. Ціна на виріб варіюватиметься залежно від моделі, комплектації та рівня захисту.
Купити бронежилет можна як онлайн, так і в мережі наших офлайн-магазинів у Києві, Дніпрі, Білій Церкві, Запоріжжі та Харкові. Наші фахівці завжди готові проконсультувати з будь-яких питань та допомогти у виборі спорядження під ваші задачі.